Slider 01 Slider 02 Slider 03
P7 Parking Parking Modlin.

Blog

<- Powrót na stronę główną
Dynamiczny rozwój lotniska Warszawa Modlin

8 grudnia 2017

Obecnie w Polsce istnieje 15 portów lotniczych zlokalizowanych w różnych częściach kraju. Lotniska budowane są zazwyczaj na obrzeżach miast, z uwagi na fakt, że przedsięwzięcie to wiąże się z wykorzystaniem dużej powierzchni niezamieszkanego terenu. Obecnie dominującym portem jest oczywiście lotnisko Chopina w Warszawie, które obsługuje nawet 13 milionów pasażerów rocznie, co stanowi blisko 40% ogólnej liczny pasażerów w ruchu lotniczym, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. W związku z tak ogromną przepustowością tego lądowiska zdecydowano o budowie kolejnego portu w Nowym Dworze Mazowieckim, zlokalizowanym w odległości około 40 kilometrów od centrum stolicy.

Lotnisko Warszawa Modlin - historia powstania portu zaczyna się w 2009 roku, kiedy to zdecydowano o przerobieniu niefunkcjonującego już lotniska wojskowego na lądowisko, które przejęłoby część lotów obsługiwanych przez Lotnisko Chopina. Docelowo planowano jego otwarcie przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2012, jednak nie obyło się bez protestów ekologów, którzy walczyli o zmianę lokalizacji ze względu na bardzo bliską odległość od Wisły, co według nich miałoby niekorzystny wpływ na faunę i florę tam występująca. Ostatecznie lotnisko zostało otwarte w lipcu 2012 roku i funkcjonowało z powodzeniem do końca roku. Niestety po tym czasie wykryte zostały nieprawidłowości w jego budowie, co skutkowało zamknięciem portu na długie miesiące. Usterka dotyczyła pasów startowych, co stanowiło zbyt duże zagrożenie, zarówno dla startujących, jak i lądujących samolotów. Po wykonaniu prac naprawczych lotnisko zaczęło ponownie funkcjonować i obecnie obsługuje ponad 2 miliony pasażerów rocznie. Port lotniczy Modlin obecnie współpracuje z tylko jedną linią lotniczą, jaką jest Ryanair, która oferuje bezpośrednie loty do prawie 30 miast w całej Europie.Lotnisko w Nowym Dworze Mazowieckim jest dość dobrze skomunikowane, zarówno z centrum Warszawy, jak i z portem lotniczym Chopina. Można dojechać tutaj pociągiem lub autobusem, których bilety są w stosunkowo niskich cenach. Wielu przewoźników wychodzi także naprzeciw oczekiwaniom pasażerów szukających transportu na lotnisko z innych części Polski, oferując bezpośrednie przejazdy z miast takich jak Łódź, Bydgoszcz czy Toruń. Warto również rozważyć dojazd na lotnisko własnym środkiem komunikacji. Jest to o tyle wygodne, że podróżując autem, nie jesteśmy ograniczeni rozkładem jazdy, jak to jest w przypadku autobusów i pociągów. Obecnie lotniska posiadają szeroką ofertę parkingową, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, gdzie zostawić nasz samochód na czas wyjazdu do innego kraju. Parkingi na lotnisku Warszawa Modlin są bardzo duże, bezpieczne i przede wszystkim świetnie skomunikowane z drogami szybkiego ruchu, co pozwoli uniknąć nam stania w korkach. Oprócz gwarancji bezpieczeństwa, komfortu i atrakcyjnej ceny, możemy otrzymać również możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu na terminal, z którego odlatuje nasz samolot.

W związku z dynamicznym rozwojem portu lotniczego Modlin pojawiły się w ostatnim czasie pomysły, aby stał się on portem przesiadkowym dla jednej z tanich linii lotniczych. Pomysł ten ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników, jednak niezaprzeczalnym faktem jest, że skorzystaliby na tym przedsiębiorcy prowadzący działalność w obrębie lotniska. W niewielkiej odległości od portu znajdują się liczne hotele, z których mogą korzystać pasażerowie oczekujący na inne loty. Oprócz hoteli również restauracje doświadczyłyby zwiększonej liczby gości, co znacznie podwyższyłoby dochody ze sprzedaży. Już teraz zresztą port lotniczy rozwija swoją ofertę gastronomiczną, aby jeszcze bardziej podwyższyć komfort pasażerów oczekujących na podróż.

Pomimo że lotnisko Warszawa Modlin jest znacznie mniejsze od głównego portu lotniczego, usytuowanego na obrzeżach stolicy, cieszy się coraz większą popularnością wśród podróżujących i przyciąga uwagę zagranicznych inwestorów, dostrzegających ogromny potencjał tego lądowiska.
Wady i zalety lotniska w Modlinie.

24 listopada 2017

Lubisz podróżować? Mało jest osób, które z przekonaniem powiedzą, że faktycznie nie lubią podróżować i podziwiać nowych miejsc. Ja wiem, że i takie osoby się zdarzają, ale naprawdę nie tak łatwo na nie trafić. Większość ludzi jednak lubi cieszyć oczy pięknymi, nowymi widokami oraz doświadczać nowych przeżyć. No, bo kto tego nie lubi? Ja osobiście naprawdę nie znam takiej osoby! Jeśli mieszkasz w Warszawie bądź też jej okolicy, z całą pewnością wiesz gdzie znajduje się lotnisko Modlin i jak odciąża ono ostatnio warszawskie wyloty i przyloty. Dla stolicy, z której dziennie odlatuje tak wiele samolotów, naprawdę jest to prawdziwy sukces i dobre rozwiązanie. Dzięki temu część ludzi faktycznie odlatuje z Modlina, a co za tym idzie, łatwiej zapanować nad ilościami lotów i przylotów na lotnisku Chopina w Warszawie. Mimo to oczywiście są osoby, które nie cieszą się rosnącą popularnością lotniska w Modlinie, a wręcz potrafią znaleźć całą masę wad i rzeczy, do których mogłyby się przyczepić. Sami wiecie, że przecież wszystkim dogodzić się, po prostu się nie da i tyle. Jeśli byłoby to możliwe, świat byłby zdecydowanie za prosty! Jesteście więc ciekawi jak to wygląda?Lotnisko Modlin - za i przeciw. Co wpisałoby się jako plus lotniska w Modlinie?

Ja zdecydowanie powiedziałabym, że lotnisko w Modlinie przejęło bardzo dużą ilość krótkich lotów i tych wykonywanych za pośrednictwem tańszych przewoźników. Dzięki temu na lotnisku Okęcie zapanował większy porządek i organizacja. Lotniska podzieliły się konkretnymi przewoźnikami więc od razu w internecie można wyszukać informacje na temat tego jaki przewoźnik odlatuje z jakiego lotniska. Jest to świetne ułatwienie, prawda? Dzięki temu lotniska są bardziej uporządkowane, a informacje są zdecydowanie bardziej czytelne. Cieszy mnie to. Plusem jest też na pewno fakt, że wbrew pozorom i wbrew krążącym plotkom, na lotnisko w Modlinie łatwo się dostać nawet komunikacją miejską. Odkąd powstała szybka kolej podmiejska dowożąca ludzi z centrum Warszawy wprost na lotnisku w Modlinie, transport nie stanowi już żadnego problemu. Dodatkowo jest to nowe lotnisko więc wszystko przygotowane zostało wedle najwyższych standardów. Nie jest duże, a z całą pewnością dobrze oznakowane, a więc łatwo i bezproblemowo można się na nim odnaleźć. Jak dla mnie lotnisko w Modlinie jest doskonałą inwestycją i bardzo się cieszę, że powstało w okolicy stolicy.A jakie można by było znaleźć minusy na temat lotniska w Modlinie?

A z pewnością takie, że nie każdy cieszy się, że musi jechać poza miasto, aby móc wylecieć na wakacje. Jasne, lotnisko jest dobrze połączone komunikacyjne, jednak ja znam osoby, które narzekają na to, że w ogóle muszą jechać jeszcze pociągiem zanim wsiądą na pokład samolotu. Minusem może być także to, że właśnie ze względu na to, że trzeba kawałek dojechać, możemy utknąć w korku spowodowanym na przykład wypadkiem i nie zdążyć na nasz samolot. Dlatego też trzeba wyruszyć na lotnisko o wiele wcześniej niż miałoby to miejsce podczas wylotu z Okęcia. Niemniej jednak na pewno każdy sam może zadecydować, z którego lotniska zdecyduje się wyruszyć.


Jaki parking wybrać?

15 listopada 2017

Teraz nastały takie czasy, w których przecież każdy jeździ na wakacje co najmniej raz w roku. Bilety lotnicze zasadniczo staniały dlatego lot nawet do odległego miejsca na ziemi, nie robi już na nikim wrażenia. Podróżujemy często i w różny sposób. Często samochodem, czasem pociągiem, ale najpopularniejsze ostatnio stają się samoloty. Loty są ogólnodostępne, a przede wszystkim do wielu miejsc zabawnie tanie! Warto latać i poznawać "nowy" świat, ludzi, kulturę i zwyczaje. Każda podróż to doskonała przygoda, prawda? Ja uważam, że tak. Przy każdej jednak podróży pojawiają się wątpliwości i pytania. Na przykład gdzie zostawić nasz samochód? Wiele osób przyjeżdża przecież na lotnisko swoim własnym samolotem. Co zrobić z nim na czas naszej nieobecności? Przecież wakacje trwają czasami tydzień, czasem dwa, a czasem ciągną się nawet przez miesiąc. Gdzie zostawić nasz samochód, aby mieć pewność, że będzie na nas bezpiecznie czekać dopóki nie wrócimy do naszego kraju? A poza tym jakie miejsce będzie najodpowiedniejsze, jeśli nie chcemy zapłacić majątku za parking? Wiadomo przecież, że postoje na parkingach kosztują niemałe pieniądze i wielu ludzi ma pewne wątpliwości zanim zdecyduje się na to gdzie pozostawić swoje auto. Pojawia się więc bardzo ważne, a zarazem podstawowe pytanie- parking lotniskowy czy może jednak prywatny?Obie te opcje oczywiście wymagają przemyślenia i zanalizowania. Która z nich będzie najlepsza zarówno dla nas jak i dla naszego samochodu? Parking lotniskowy kosztuje naprawdę dużo, ale jednocześnie możemy liczyć na pewne rabaty jeśli zostawimy na nim auto na dłużej niż kilka dni. Dodatkowo mamy praktycznie sto procent pewności, że naszemu "dziecku" nic nie grozi. Parkingi lotniskowe są wielkie, ale też bardzo dobrze strzeżone więc szczerze mówiąc, z całą pewnością nic nie powinno wydarzyć się naszemu pojazdowi. Codziennie masa ludzi zostawia swoje samochody właśnie na parkingach lotniskowych i wyrusza w daleką podróż. Mamy tutaj też pewność, że nasze koszty będą znane odpowiednio wcześniej. Na każdym lotnisku znajduje się rozpiska ile kosztuje godzina, dzień, tydzień postoju. Nie można więc tutaj mówić o żadnych ukrytych kosztach. Nie ma też w zasadzie możliwości, abyśmy zostali w jakikolwiek sposób oszukani. Parkingi lotniskowe są też przez cały czas dobrze monitorowane. Ma to więc być dowodem na to, że nic naszemu samochodowi na sto procent się nie stanie. Nawet jeśli nasze auto zostałoby wgniecione bądź zarysowane, można łatwo dociec kto i w jakich okolicznościach tego dokonał. Parking lotniskowy daje więc nam pewnego rodzaju zabezpieczenie i pewność.Co natomiast na temat parkingu prywatnego? Tutaj sprawa może wyglądać zupełnie inaczej, ale na dobrą sprawę zależne jest to oczywiście od rodzaju tego prywatnego parkingu. Ważne jest, aby był to sprawdzony parking, najlepiej z polecenia. Nie najlepszym pomysłem jest zostawiać samochód na pierwszym lepszym parkingu, który reklamuje się jako parking prywatny. Należy zawsze pamiętać, że nasze auto pozostanie tam przez kilka dni/ tygodni/ miesięcy i tak naprawdę przez ten czas nie będziemy mieć wpływu na to co się z nim dzieje. Warto więc wybrać sprawdzony parking, który cieszy się dużym zaufaniem wśród innych kierowców. Ważne jest też, aby była na nim ochrona i działający monitoring.