Slider 01 Slider 02 Slider 03
P7 Parking Parking Modlin.

Blog

<- Powrót na stronę główną
Najlepsze propozycje gadżetów umilających podróż samolotem

19 stycznia 2018

Przed Tobą pierwszy w życiu lot samolotem, a może któryś już raz przemierzasz niebiańskie przestworza? Niezależnie od tego czy lecisz po raz pierwszy czy kolejny zadbaj o to by czas ten spędzić jak najmilej. Mamy dla Ciebie propozycję kilku interesujących gadżetów, które na pewno umilą Ci nawet najdłuższą podróż.

Zaczynamy od tabletu. Tablet jest doskonałym urządzeniem do oglądania filmów, seriali czy ciekawych programów. Przed wybraniem się w lot dobrze jest skompletować własną listę filmów. Fani muzyki każdego rodzaju powinni z kolei wyposażyć się w zestaw dobrych słuchawek oraz odtwarzacz muzyczny. Pośród dostępnych produktów w sklepach warto też wybierać takie, które gwarantują nam wygodę w trakcie lotu.Przyda się na przykład śpiwór. Wielu pośród nas nie wyobraża sobie długiego lotu bez zmrużenia oka. Dobry śpiwór pozwoli nam szybciej zasnąć. Wygodę podróży może nam również gwarantować zagłówek. Można go kupić na lotnisku. Tańszym wyjściem jest jednak jego zakup zdecydowanie wcześniej, wtedy zapłacimy z całą pewnością najmniej. Dobrze wykonany zagłówek pozwoli nam spać bez bolącego karku. Z łatwością przyjmiemy jak najwygodniejszą pozycję. Przydadzą się również opaski na oczy. Rażące światło emitowane wewnątrz samolotu może nie dać nam zmrużyć oka. Wiele osób ma również spore problemy z zasypianiem gdy obecne na pokładzie są hałasy. Tutaj z kolei sprawdzą się zatyczki do uszu. Żadne dźwięki nie będą nam zakłócać snu, ani krzyki dzieci, ani rozmowy pasażerów. Na początku wspomnieliśmy o tym, że warto zaopatrzyć się w tablet. Trzymanie go w rekach w trakcie oglądania jest uciążliwe. Przyda się więc również specjalny uchwyt na to urządzenie. W sklepach znajdziemy również specjalne uchwyty i podstawki na książki, które można przyczepić do fotela osoby siedzącej przed nami. To najlepszy sposób na to by uniknąć bólu karku. Nieoceniona może się również okazać przenośna ładowarka. Wszyscy doskonale wiemy jak mało żywotne są nowoczesne telefony komórkowe. Przenośna ładowarka pozwoli nam cieszyć się dłuższą aktywnością telefonu.

Wymienione powyżej gadżety przydadzą się również na inne okazje. Można je zabrać ze sobą gdy podróżujemy pociągiem, samochodem czy autobusem. Wszystkie te gadżety musimy jednak wnieść na pokład samolotu. Dlatego też warto zainwestować w specjalną, pojemną torbę, która pomieści wszystkie niezbędne nam do życia gadżety. Najlepiej postawić na taka torbę, która ułatwi utrzymanie porządku. Dobrze gdy posiada dużą ilość przegródek. W trakcie lotu samolotem wiele Pań boryka się z problemem opuchniętych nóg. W sklepach znajdziemy specjalne spreje chłodzące, które znacznie poprawią komfort podróżowania. Każda Pani w trakcie długiego lotu będzie też potrzebować dostępu do kosmetyków. Dlatego dobrze jest zainwestować w specjalny zestaw kosmetyków. Przyda się również przezroczysta kosmetyczka. Powyżej wymienione gadżet stanowią podstawę podróżnego wyposażenia. Można jednak zdecydować się również na nieco bardziej oryginalne gadżety. Niektórzy w długą podróż samolotem zabierają ze sobą mini solniczkę i pieprzniczkę. Wiadomo, że w trakcie lotu samolotem trzeba coś zjeść. Potrawy niestety nie zawsze są tak doprawione jak my lubimy. Rozwiązaniem tego problemu będą przenośne solniczki i pieprzniczki. Dodatkowo w podróż samolotem możemy też zabrać sztućce. Dobrze jest również pomyśleć o bardziej prozaicznych artykułach pierwszej potrzeby. Na samolotowy pokład warto zabrać ze sobą papier toaletowy. Dzięki temu, żadna sytuacja nas nie zaskoczy. Gadżety w trakcie podroży samolotem umilą nam czas i sprawiają, że sama podróż wyda nam się krótsza niż jest w rzeczywistości. Gadżety to najlepszy sposób na to by szybko dotrzeć do naszego miejsca przeznaczenia.


Pierwszy lot samolotem

18 grudnia 2017

Każdy z nas prędzej czy później korzysta z przelotów samolotem. W dzisiejszych czasach bilety nie są zbyt kosztowne. Dzięki tanim liniom lotniczym, każdy z nas może pozwolić sobie na luksus latania samolotem. Dlaczego luksus? Ponieważ jest to bardzo szybki środek transportu, a na dodatek bezpieczny. Wbrew opinii panującej loty samolotem są najmniej niebezpiecznymi środkami transportu. Jednak nie każdy lubi latać samolotem, strach często nie pozwala nam na wiele rzeczy, umysł blokuje nas i nie potrafimy się przełamać. Warto pracować nad sobą, wspierać się różnego rodzaju terapiami, gdyż blokada powinna zostać przełamana. A loty samolotem są bardzo wygodne. Szkoda by było, gdybyśmy przez niewielką fobię musieli rezygnować z tak korzystnego środka transportu.

Lotniska i samoloty są coraz lepiej wyposażone. Nowoczesny sprzęt pozwala na obsługę klienta na najwyższym poziomie. Ogromne lotniska są świetnie przygotowane. Wyjeżdżając na wakacje, swój samochód możesz zostawić w bezpiecznym miejscu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze parkingu lotniskowego? Przede wszystkim na to, by nasz samochód znajdował się w bezpiecznym miejscu. Nie powinniśmy zostawiać samochodu, gdzieś na poboczu, czy w złych warunkach. Często podczas urlopu, wyjeżdżamy na dłużej. Gdy mamy lotnisko, gdzieś blisko swojego miejsca zamieszkania, nie ma problemu, możemy zamówić taksówkę. Jednak gdy, musimy skorzystać z naszego samochodu, warto wcześniej się zastanowić, jakie miejsce będzie najlepsze. Na co zwrócić uwagę przy wyborze parkingu lotniskowego? Na wiele czynników, najłatwiej wcześniej sprawdzić w Internecie, czy dane lotnisko, ma swój parking, bądź czy w pobliżu znajduje się jakieś bezpieczne miejsce dla naszego samochodu. Zazwyczaj nie ma problemu ze znalezieniem dobrego parkingu, ale często się zdarza, że nie ma na nich wolnego miejsca. Dlatego warto się wcześniej zastanowić na co zwrócić uwagę przy wyborze parkingu lotniskowego? Trzeba zapoznać się z ofertą i ceną. Każdy parking ma swoje stawki. Niekoniecznie zawsze muszą być podobne. Często się zdarza, że są ogromne różnice cenowe.

Dlatego decydując się na lot samolotem musimy się odpowiednio przygotować. Tanie bilety mogą nas kusić. Jednak należy pamiętać, o tym, że sam lot, to nie wszystko. Odpowiednio przygotowany bagaż, czy wielkość walizki to podstawowe warunki przelotu samolotem. Dlatego zanim zaczniemy myśleć o wylocie z naszego pięknego kraju, powinniśmy ustalić kilka podstawowych zasad. Bez których nie powinniśmy się ruszać nigdzie. Pierwsza z nich, to wybór dogodnej godziny odlotu samolotu, by móc spokojnie dojechać na miejsce. Druga zasada to wybór parkingu, należy pamiętać o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze parkingu lotniskowego? Nie może on znajdować się w niedogodnym dla nas miejscu. Najlepiej wcześniej zarezerwować sobie miejsce przez Internet. W dzisiejszych czasach wszystko można załatwić w sieci, więc nie powinno być z tym problemu. Trzecia zasada to wybór odpowiedniego bagażu. Nie możemy zabrać ze sobą dużej ilości płynów i niebezpiecznych narzędzi. Zostaną one skonfiskowane zanim wejdziemy na pokład samolotu. Warto pamiętać również o tym, że bagaż podręczny ma określony wymiar. Nie możemy zabrać zbyt dużej walizki, gdy zapłaciliśmy za mniejszy bagaż.

Tych kilka zasad może ułatwić nam podróż samolotem. Jednak nigdy nie będziemy się czuć komfortowo, gdy nie będziemy mieli odpowiedniego nastawienia. Wiele osób chętnie podróżuje samolotami. Zwłaszcza ludzie, którzy pracują za granicą. A tanie linie lotnicze kuszą swoimi ciekawymi i atrakcyjnymi ofertami. Jednak, gdy nie będziemy mieli prawidłowego nastawienia psychicznego, nigdy nie zdecydujemy się na podróż samolotem. Dlatego ten pierwszy raz może być bardzo trudny. Pamiętajmy o tym, by wdrożyć podstawowe zasady, zadbać o parking i bagaż. Gdy przygotujemy sobie wszystko znacznie wcześniej, pierwszy lot samolotem może okazać się bardzo przyjemny. Wszystko co nowe może wydawać się straszne.


Jak wybrać odpowiedni parking lotniskowy?

15 grudnia 2017

Bardzo często, wyjeżdżając za granicę, wybieramy szybki i komfortowy środek transportu, jakim jest samolot. W tym celu musimy jednak dojechać na lotnisko. Jednak niejednokrotnie do portu lotniczego nie prowadzi żadna przystępna forma transportu publicznego, z wyjątkiem zatłoczonego autobusu. Wtedy bardziej przystępnym rozwiązaniem wydaje się dojazd do lotniska własnym samochodem, który potem trzeba zostawić na parkingu nieopodal lotniska. Co wtedy? Co powinien oferować dobry parking lotniskowy?

Pierwszy punkt na liście jest zarazem najważniejszym. Zostawiając auto na kilka dni lub tygodni bez naszej opieki, chcemy by ktoś dbał o jego zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą. Najrozsądniej odstawić auto na parking strzeżony, gdzie przez cały czas będzie pilnowane czujnym okiem kamery lub członków ochrony. Dzięki temu zyskamy spokój i pewność, że w trakcie naszej nieobecności nic złego naszym czterem kółkom się nie stanie. Zwłaszcza gdy jest to samochód służbowy.

Parkingi, na których można zostawić pojazd po przyjeździe na lotnisko bardzo często są od niego położone kilku minut jazdy samochodem. Problem pojawia się jednak, gdy tę samą drogę trzeba pokonać po odstawieniu auta na piechotę. Dlatego mile widzianą usługą oferowaną przez firmy prowadzące tego typu miejsca postojowe jest podwożenie ich klientów do terminali po tym, jak zostawili swój samochód na płycie parkingu. Warto więc zobaczyć, czy dany parking gwarantuje tego typu udogodnienie, żeby zaoszczędzić czas i nie denerwować się koniecznością sprintu z bagażami na lotnisko.

Jednak dbałość o wymienione szczegóły pójdzie na marne, jeśli nie zadbamy o najważniejszy punkt, czyli zarezerwowanie miejsca na parkingu. W tym celu należy skontaktować się z personelem parkingowym w celu ustalenia terminu przechowywania pojazdu. W tym przypadku można oczywiście zadzwonić, jednak konwersacja telefoniczna może się okazać niezrozumiała i niewiążąca dla którejś ze stron. Dlatego najpewniejszym wyjściem będzie dokonanie rezerwacji za pomocą platformy internetowej. Każdy parking powinien mieć swoją stronę internetową, która będzie zawierać elementy umożliwiające dokonania rezerwacji za jej pośrednictwem. W ten sposób uzyskamy gwarancje, iż nasze zamówienie zostało przyjęte, i że znajdzie się miejsce dla naszego auta. Ponadto większość parkingów oferuje zniżki dla klientów, którzy dokonali rezerwacji online.

Przy wyborze odpowiedniego parkingu lotniskowego duże znaczenie mają również czynniki pozornie błahe. Jednym z nich jest nawierzchnia płyty postojowej. Należy upewnić się, czy nie zostawiamy naszego pojazdu na zwykłym klepisku, które zamieni się w bagno po pierwszym deszczu. Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, lecz może na nich dochodzić na parkingach oddalonych od lotniska lub przy mniejszych portach lotniczych, które jeszcze nie dysponują w pełni wykształconą infrastrukturą drogową. Warto również zapytać o to, czy parking jest regularnie odśnieżany w okresie zimowym. Chyba nikt nie chce wykopywać swego auta spod zaspy śnieżnej po dwutygodniowych wakacjach w ciepłych krajach.

Ten krótki poradnik powinien być pomocny dla osób, które po raz pierwsze są zmuszone zostawić samochód na długi czas, wylatując za granicę. Oczywiście, najpewniejszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie samochodu pod domem lub u znajomego, lecz gdy nie mamy takiej szansy, parking lotniskowy może okazać się jedynym ratunkiem. Całe szczęście, wraz z rozbudową lotnisk podwyższeniu ulega również standard takich miejsc postojowych, dlatego oferowane przezeń usługi są nakierowanie na zapewnienie klientowi jak najwyższego komfortu i zadowolenia.


Dynamiczny rozwój lotniska Warszawa Modlin

8 grudnia 2017

Obecnie w Polsce istnieje 15 portów lotniczych zlokalizowanych w różnych częściach kraju. Lotniska budowane są zazwyczaj na obrzeżach miast, z uwagi na fakt, że przedsięwzięcie to wiąże się z wykorzystaniem dużej powierzchni niezamieszkanego terenu. Obecnie dominującym portem jest oczywiście lotnisko Chopina w Warszawie, które obsługuje nawet 13 milionów pasażerów rocznie, co stanowi blisko 40% ogólnej liczny pasażerów w ruchu lotniczym, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. W związku z tak ogromną przepustowością tego lądowiska zdecydowano o budowie kolejnego portu w Nowym Dworze Mazowieckim, zlokalizowanym w odległości około 40 kilometrów od centrum stolicy.

Lotnisko Warszawa Modlin - historia powstania portu zaczyna się w 2009 roku, kiedy to zdecydowano o przerobieniu niefunkcjonującego już lotniska wojskowego na lądowisko, które przejęłoby część lotów obsługiwanych przez Lotnisko Chopina. Docelowo planowano jego otwarcie przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2012, jednak nie obyło się bez protestów ekologów, którzy walczyli o zmianę lokalizacji ze względu na bardzo bliską odległość od Wisły, co według nich miałoby niekorzystny wpływ na faunę i florę tam występująca. Ostatecznie lotnisko zostało otwarte w lipcu 2012 roku i funkcjonowało z powodzeniem do końca roku. Niestety po tym czasie wykryte zostały nieprawidłowości w jego budowie, co skutkowało zamknięciem portu na długie miesiące. Usterka dotyczyła pasów startowych, co stanowiło zbyt duże zagrożenie, zarówno dla startujących, jak i lądujących samolotów. Po wykonaniu prac naprawczych lotnisko zaczęło ponownie funkcjonować i obecnie obsługuje ponad 2 miliony pasażerów rocznie. Port lotniczy Modlin obecnie współpracuje z tylko jedną linią lotniczą, jaką jest Ryanair, która oferuje bezpośrednie loty do prawie 30 miast w całej Europie.Lotnisko w Nowym Dworze Mazowieckim jest dość dobrze skomunikowane, zarówno z centrum Warszawy, jak i z portem lotniczym Chopina. Można dojechać tutaj pociągiem lub autobusem, których bilety są w stosunkowo niskich cenach. Wielu przewoźników wychodzi także naprzeciw oczekiwaniom pasażerów szukających transportu na lotnisko z innych części Polski, oferując bezpośrednie przejazdy z miast takich jak Łódź, Bydgoszcz czy Toruń. Warto również rozważyć dojazd na lotnisko własnym środkiem komunikacji. Jest to o tyle wygodne, że podróżując autem, nie jesteśmy ograniczeni rozkładem jazdy, jak to jest w przypadku autobusów i pociągów. Obecnie lotniska posiadają szeroką ofertę parkingową, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, gdzie zostawić nasz samochód na czas wyjazdu do innego kraju. Parkingi na lotnisku Warszawa Modlin są bardzo duże, bezpieczne i przede wszystkim świetnie skomunikowane z drogami szybkiego ruchu, co pozwoli uniknąć nam stania w korkach. Oprócz gwarancji bezpieczeństwa, komfortu i atrakcyjnej ceny, możemy otrzymać również możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu na terminal, z którego odlatuje nasz samolot.

W związku z dynamicznym rozwojem portu lotniczego Modlin pojawiły się w ostatnim czasie pomysły, aby stał się on portem przesiadkowym dla jednej z tanich linii lotniczych. Pomysł ten ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników, jednak niezaprzeczalnym faktem jest, że skorzystaliby na tym przedsiębiorcy prowadzący działalność w obrębie lotniska. W niewielkiej odległości od portu znajdują się liczne hotele, z których mogą korzystać pasażerowie oczekujący na inne loty. Oprócz hoteli również restauracje doświadczyłyby zwiększonej liczby gości, co znacznie podwyższyłoby dochody ze sprzedaży. Już teraz zresztą port lotniczy rozwija swoją ofertę gastronomiczną, aby jeszcze bardziej podwyższyć komfort pasażerów oczekujących na podróż.

Pomimo że lotnisko Warszawa Modlin jest znacznie mniejsze od głównego portu lotniczego, usytuowanego na obrzeżach stolicy, cieszy się coraz większą popularnością wśród podróżujących i przyciąga uwagę zagranicznych inwestorów, dostrzegających ogromny potencjał tego lądowiska.
Wady i zalety lotniska w Modlinie.

24 listopada 2017

Lubisz podróżować? Mało jest osób, które z przekonaniem powiedzą, że faktycznie nie lubią podróżować i podziwiać nowych miejsc. Ja wiem, że i takie osoby się zdarzają, ale naprawdę nie tak łatwo na nie trafić. Większość ludzi jednak lubi cieszyć oczy pięknymi, nowymi widokami oraz doświadczać nowych przeżyć. No, bo kto tego nie lubi? Ja osobiście naprawdę nie znam takiej osoby! Jeśli mieszkasz w Warszawie bądź też jej okolicy, z całą pewnością wiesz gdzie znajduje się lotnisko Modlin i jak odciąża ono ostatnio warszawskie wyloty i przyloty. Dla stolicy, z której dziennie odlatuje tak wiele samolotów, naprawdę jest to prawdziwy sukces i dobre rozwiązanie. Dzięki temu część ludzi faktycznie odlatuje z Modlina, a co za tym idzie, łatwiej zapanować nad ilościami lotów i przylotów na lotnisku Chopina w Warszawie. Mimo to oczywiście są osoby, które nie cieszą się rosnącą popularnością lotniska w Modlinie, a wręcz potrafią znaleźć całą masę wad i rzeczy, do których mogłyby się przyczepić. Sami wiecie, że przecież wszystkim dogodzić się, po prostu się nie da i tyle. Jeśli byłoby to możliwe, świat byłby zdecydowanie za prosty! Jesteście więc ciekawi jak to wygląda?Lotnisko Modlin - za i przeciw. Co wpisałoby się jako plus lotniska w Modlinie?

Ja zdecydowanie powiedziałabym, że lotnisko w Modlinie przejęło bardzo dużą ilość krótkich lotów i tych wykonywanych za pośrednictwem tańszych przewoźników. Dzięki temu na lotnisku Okęcie zapanował większy porządek i organizacja. Lotniska podzieliły się konkretnymi przewoźnikami więc od razu w internecie można wyszukać informacje na temat tego jaki przewoźnik odlatuje z jakiego lotniska. Jest to świetne ułatwienie, prawda? Dzięki temu lotniska są bardziej uporządkowane, a informacje są zdecydowanie bardziej czytelne. Cieszy mnie to. Plusem jest też na pewno fakt, że wbrew pozorom i wbrew krążącym plotkom, na lotnisko w Modlinie łatwo się dostać nawet komunikacją miejską. Odkąd powstała szybka kolej podmiejska dowożąca ludzi z centrum Warszawy wprost na lotnisku w Modlinie, transport nie stanowi już żadnego problemu. Dodatkowo jest to nowe lotnisko więc wszystko przygotowane zostało wedle najwyższych standardów. Nie jest duże, a z całą pewnością dobrze oznakowane, a więc łatwo i bezproblemowo można się na nim odnaleźć. Jak dla mnie lotnisko w Modlinie jest doskonałą inwestycją i bardzo się cieszę, że powstało w okolicy stolicy.A jakie można by było znaleźć minusy na temat lotniska w Modlinie?

A z pewnością takie, że nie każdy cieszy się, że musi jechać poza miasto, aby móc wylecieć na wakacje. Jasne, lotnisko jest dobrze połączone komunikacyjne, jednak ja znam osoby, które narzekają na to, że w ogóle muszą jechać jeszcze pociągiem zanim wsiądą na pokład samolotu. Minusem może być także to, że właśnie ze względu na to, że trzeba kawałek dojechać, możemy utknąć w korku spowodowanym na przykład wypadkiem i nie zdążyć na nasz samolot. Dlatego też trzeba wyruszyć na lotnisko o wiele wcześniej niż miałoby to miejsce podczas wylotu z Okęcia. Niemniej jednak na pewno każdy sam może zadecydować, z którego lotniska zdecyduje się wyruszyć.


Jaki parking wybrać?

15 listopada 2017

Teraz nastały takie czasy, w których przecież każdy jeździ na wakacje co najmniej raz w roku. Bilety lotnicze zasadniczo staniały dlatego lot nawet do odległego miejsca na ziemi, nie robi już na nikim wrażenia. Podróżujemy często i w różny sposób. Często samochodem, czasem pociągiem, ale najpopularniejsze ostatnio stają się samoloty. Loty są ogólnodostępne, a przede wszystkim do wielu miejsc zabawnie tanie! Warto latać i poznawać "nowy" świat, ludzi, kulturę i zwyczaje. Każda podróż to doskonała przygoda, prawda? Ja uważam, że tak. Przy każdej jednak podróży pojawiają się wątpliwości i pytania. Na przykład gdzie zostawić nasz samochód? Wiele osób przyjeżdża przecież na lotnisko swoim własnym samolotem. Co zrobić z nim na czas naszej nieobecności? Przecież wakacje trwają czasami tydzień, czasem dwa, a czasem ciągną się nawet przez miesiąc. Gdzie zostawić nasz samochód, aby mieć pewność, że będzie na nas bezpiecznie czekać dopóki nie wrócimy do naszego kraju? A poza tym jakie miejsce będzie najodpowiedniejsze, jeśli nie chcemy zapłacić majątku za parking? Wiadomo przecież, że postoje na parkingach kosztują niemałe pieniądze i wielu ludzi ma pewne wątpliwości zanim zdecyduje się na to gdzie pozostawić swoje auto. Pojawia się więc bardzo ważne, a zarazem podstawowe pytanie- parking lotniskowy czy może jednak prywatny?Obie te opcje oczywiście wymagają przemyślenia i zanalizowania. Która z nich będzie najlepsza zarówno dla nas jak i dla naszego samochodu? Parking lotniskowy kosztuje naprawdę dużo, ale jednocześnie możemy liczyć na pewne rabaty jeśli zostawimy na nim auto na dłużej niż kilka dni. Dodatkowo mamy praktycznie sto procent pewności, że naszemu "dziecku" nic nie grozi. Parkingi lotniskowe są wielkie, ale też bardzo dobrze strzeżone więc szczerze mówiąc, z całą pewnością nic nie powinno wydarzyć się naszemu pojazdowi. Codziennie masa ludzi zostawia swoje samochody właśnie na parkingach lotniskowych i wyrusza w daleką podróż. Mamy tutaj też pewność, że nasze koszty będą znane odpowiednio wcześniej. Na każdym lotnisku znajduje się rozpiska ile kosztuje godzina, dzień, tydzień postoju. Nie można więc tutaj mówić o żadnych ukrytych kosztach. Nie ma też w zasadzie możliwości, abyśmy zostali w jakikolwiek sposób oszukani. Parkingi lotniskowe są też przez cały czas dobrze monitorowane. Ma to więc być dowodem na to, że nic naszemu samochodowi na sto procent się nie stanie. Nawet jeśli nasze auto zostałoby wgniecione bądź zarysowane, można łatwo dociec kto i w jakich okolicznościach tego dokonał. Parking lotniskowy daje więc nam pewnego rodzaju zabezpieczenie i pewność.Co natomiast na temat parkingu prywatnego? Tutaj sprawa może wyglądać zupełnie inaczej, ale na dobrą sprawę zależne jest to oczywiście od rodzaju tego prywatnego parkingu. Ważne jest, aby był to sprawdzony parking, najlepiej z polecenia. Nie najlepszym pomysłem jest zostawiać samochód na pierwszym lepszym parkingu, który reklamuje się jako parking prywatny. Należy zawsze pamiętać, że nasze auto pozostanie tam przez kilka dni/ tygodni/ miesięcy i tak naprawdę przez ten czas nie będziemy mieć wpływu na to co się z nim dzieje. Warto więc wybrać sprawdzony parking, który cieszy się dużym zaufaniem wśród innych kierowców. Ważne jest też, aby była na nim ochrona i działający monitoring.