Patriotamat Locakzp

Lotnisko Warszawa Modlin – historia powstania portu zaczyna się w 2009 roku, kiedy to zdecydowano o przerobieniu niefunkcjonującego już lotniska wojskowego na lądowisko, które przejęłoby część lotów obsługiwanych przez Lotnisko Chopina. Docelowo planowano jego otwarcie przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2012, jednak nie obyło się bez protestów ekologów, którzy walczyli o zmianę lokalizacji ze względu na bardzo bliską odległość od Wisły, co według nich miałoby niekorzystny wpływ na faunę i florę tam występująca. Ostatecznie lotnisko zostało otwarte w lipcu 2012 roku i funkcjonowało z powodzeniem do końca roku. Niestety po tym czasie wykryte zostały nieprawidłowości w jego budowie, co skutkowało zamknięciem portu na długie miesiące. Usterka dotyczyła pasów startowych, co stanowiło zbyt duże zagrożenie, zarówno dla startujących, jak i lądujących samolotów. Po wykonaniu prac naprawczych lotnisko zaczęło ponownie funkcjonować i obecnie obsługuje ponad 2 miliony pasażerów rocznie. Port lotniczy Modlin obecnie współpracuje z tylko jedną linią lotniczą, jaką jest Ryanair, która oferuje bezpośrednie loty do prawie 30 miast w całej Europie.


Lotnisko w Nowym Dworze Mazowieckim jest dość dobrze skomunikowane, zarówno z centrum Warszawy, jak i z portem lotniczym Chopina. Można dojechać tutaj pociągiem lub autobusem, których bilety są w stosunkowo niskich cenach. Wielu przewoźników wychodzi także naprzeciw oczekiwaniom pasażerów szukających transportu na lotnisko z innych części Polski, oferując bezpośrednie przejazdy z miast takich jak Łódź, Bydgoszcz czy Toruń. Warto również rozważyć dojazd na lotnisko własnym środkiem komunikacji. Jest to o tyle wygodne, że podróżując autem, nie jesteśmy ograniczeni rozkładem jazdy, jak to jest w przypadku autobusów i pociągów. Obecnie lotniska posiadają szeroką ofertę parkingową, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, gdzie zostawić nasz samochód na czas wyjazdu do innego kraju. Parkingi na lotnisku Warszawa Modlin są bardzo duże, bezpieczne i przede wszystkim świetnie skomunikowane z drogami szybkiego ruchu, co pozwoli uniknąć nam stania w korkach. Oprócz gwarancji bezpieczeństwa, komfortu i atrakcyjnej ceny, możemy otrzymać również możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu na terminal, z którego odlatuje nasz samolot.

W związku z dynamicznym rozwojem portu lotniczego Modlin pojawiły się w ostatnim czasie pomysły, aby stał się on portem przesiadkowym dla jednej z tanich linii lotniczych. Pomysł ten ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników, jednak niezaprzeczalnym faktem jest, że skorzystaliby na tym przedsiębiorcy prowadzący działalność w obrębie lotniska. W niewielkiej odległości od portu znajdują się liczne hotele, z których mogą korzystać pasażerowie oczekujący na inne loty. Oprócz hoteli również restauracje doświadczyłyby zwiększonej liczby gości, co znacznie podwyższyłoby dochody ze sprzedaży. Już teraz zresztą port lotniczy rozwija swoją ofertę gastronomiczną, aby jeszcze bardziej podwyższyć komfort pasażerów oczekujących na podróż.

find out here now

Pomimo że lotnisko Warszawa Modlin jest znacznie mniejsze od głównego portu lotniczego, usytuowanego na obrzeżach stolicy, cieszy się coraz większą popularnością wśród podróżujących i przyciąga uwagę zagranicznych inwestorów, dostrzegających ogromny potencjał tego lądowiska.

Scroll to Top