Patriotamat Locakzp

Pierwszy punkt na liście jest zarazem najważniejszym. Zostawiając auto na kilka dni lub tygodni bez naszej opieki, chcemy by ktoś dbał o jego zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą. Najrozsądniej odstawić auto na parking strzeżony, gdzie przez cały czas będzie pilnowane czujnym okiem kamery lub członków ochrony. Dzięki temu zyskamy spokój i pewność, że w trakcie naszej nieobecności nic złego naszym czterem kółkom się nie stanie. Zwłaszcza gdy jest to samochód służbowy.

Parkingi, na których można zostawić pojazd po przyjeździe na lotnisko bardzo często są od niego położone kilku minut jazdy samochodem. Problem pojawia się jednak, gdy tę samą drogę trzeba pokonać po odstawieniu auta na piechotę. Dlatego mile widzianą usługą oferowaną przez firmy prowadzące tego typu miejsca postojowe jest podwożenie ich klientów do terminali po tym, jak zostawili swój samochód na płycie parkingu. Warto więc zobaczyć, czy dany parking gwarantuje tego typu udogodnienie, żeby zaoszczędzić czas i nie denerwować się koniecznością sprintu z bagażami na lotnisko.
view publisher siteJednak dbałość o wymienione szczegóły pójdzie na marne, jeśli nie zadbamy o najważniejszy punkt, czyli zarezerwowanie miejsca na parkingu. W tym celu należy skontaktować się z personelem parkingowym w celu ustalenia terminu przechowywania pojazdu. W tym przypadku można oczywiście zadzwonić, jednak konwersacja telefoniczna może się okazać niezrozumiała i niewiążąca dla którejś ze stron. Dlatego najpewniejszym wyjściem będzie dokonanie rezerwacji za pomocą platformy internetowej. Każdy parking powinien mieć swoją stronę internetową, która będzie zawierać elementy umożliwiające dokonania rezerwacji za jej pośrednictwem. W ten sposób uzyskamy gwarancje, iż nasze zamówienie zostało przyjęte, i że znajdzie się miejsce dla naszego auta. Ponadto większość parkingów oferuje zniżki dla klientów, którzy dokonali rezerwacji online.

Przy wyborze odpowiedniego parkingu lotniskowego duże znaczenie mają również czynniki pozornie błahe. Jednym z nich jest nawierzchnia płyty postojowej. Należy upewnić się, czy nie zostawiamy naszego pojazdu na zwykłym klepisku, które zamieni się w bagno po pierwszym deszczu. Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, lecz może na nich dochodzić na parkingach oddalonych od lotniska lub przy mniejszych portach lotniczych, które jeszcze nie dysponują w pełni wykształconą infrastrukturą drogową. Warto również zapytać o to, czy parking jest regularnie odśnieżany w okresie zimowym. Chyba nikt nie chce wykopywać swego auta spod zaspy śnieżnej po dwutygodniowych wakacjach w ciepłych krajach.

Ten krótki poradnik powinien być pomocny dla osób, które po raz pierwsze są zmuszone zostawić samochód na długi czas, wylatując za granicę. Oczywiście, najpewniejszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie samochodu pod domem lub u znajomego, lecz gdy nie mamy takiej szansy, parking lotniskowy może okazać się jedynym ratunkiem. Całe szczęście, wraz z rozbudową lotnisk podwyższeniu ulega również standard takich miejsc postojowych, dlatego oferowane przezeń usługi są nakierowanie na zapewnienie klientowi jak najwyższego komfortu i zadowolenia.

Scroll to Top