10 najbardziej nieodpowiednich zachowań w samolocie

Poniżej lista, której temat: „10 najbardziej nieodpowiednich zachowań w samolocie” udowodni, że często trudno dostrzec pozytywne strony takiej formy dotarcia do celu.

1 – Zdejmowanie obuwia
Kto z nas nie czuł choć raz potrzeby zdjęcia butów z powodu pęcherzy, zbyt wysokiej temperatury, ucisku itp? Nie każdy jednak musi wąchać zapachy dziwnej treści.

2 – Podrywanie personelu
Chociaż trafiają się nieziemskie stewardessy i pociągający stewardowie, samolot nie jest miejscem na oferowanie swoich usług towarzyskich. Obsługa jest w tym czasie w pracy, stara się wypełniać swoje obowiązki według ustalonych standardów, a nieuzasadnione „zagadywanie” jedynie utrudnia ich wykonywanie. Jeśli naprawdę trafiła nas strzała amora, trzeba zwyczajnie zaczekać na bardziej odpowiednie warunki.

3 – Brak skupienia podczas procedury bezpieczeństwa
Przy każdym rejsie, możemy trafić na osobę, która leci pierwszy raz w życiu. Niestety, wiele osób mimo to, nie szanuje ani pozostałych pasażerów, ani obsługi i podczas instruktażu dotyczącego zachowań w razie katastrofy rozmawia, hałasuje lub zwyczajnie nie zwraca uwagi na rzeczy istotne.

4 – Nadużywanie alkoholu
Samolot to nie tani bar i nawet stres, czy strach związany ze startem, turbulencjami czy lądowaniem, nie uzasadnia pijaństwa.

5 – Gazy
Potrzeby fizjologiczne, powinno się załatwiać w toalecie. Wszystkie, bez wyjątku. Najlepiej ograniczyć też napoje i produkty sprzyjające tworzeniu się gazów.

6 – Oglądanie filmów dla dorosłych
Teoretycznie każdy ogląda to, na co ma ochotę, ale jak wszędzie tak i tu niezbędne jest zdroworozsądkowe podejście. Należy wziąć pod uwagę obecność innych ludzi, także dzieci, które nie powinny być narażane na tego typu treści. Także niejeden dorosły mógłby się poczuć zgorszony takim zachowaniem w miejscu publicznym.

7 – Uprawianie seksu

U niektórych może filmy porno rozbudzają wyobraźnię i podsuwają takie pomysły, ale w realnym świecie – odpada. To nawet gorsze od oglądania zakazanych filmów.

8 – Własne kanapki o intensywnie pachnących składnikach
Kolejny raz, zapachy! Pokład samolotu to zamknięta, wspólna przestrzeń wszystkich pasażerów. Okna się nie otwierają, nie ma możliwości ucieczki przed niechcianymi zapachami, więc szanujmy się nawzajem.

9 – Nieużywanie słuchawek
Oglądać każdy może, ale nie każdy musi tego słuchać razem z Tobą. Dla dociekliwych, to samo się tyczy muzyki. Są tak zwane gusta i guściki. Fani rocka i disco polo. To jednak nie oznacza, że trzeba na siłę edukować pozostałych pasażerów.

10 – Chodzenie przy włączonej sygnalizacji „zapiąć pasy”
Żeby było bezpiecznie, muszą być zasady. Zasady są po to, żeby ich przestrzegać. Zapięcie pasów ma zagwarantować nasze osobiste bezpieczeństwo, w związku z tym nie ma sensu się w tej kwestii sprzeczać.

10 – Chodzenie przy włączonej sygnalizacji „zapiąć pasy”

Człowiek który podróżuje, na pewno spotkał się nieraz z przypadkami powyższych zachowań. Lista mogłaby być dużo dłuższa, gdyby każdy dorzucił po jednym przykładzie z własnego doświadczenia, dlatego warto postarać się nie uprzykrzać życia ludziom spotykanym na naszej drodze.

Scroll to Top