Chorwacja – ulubiony kierunek wakacyjny Polaków

Dlaczego więc warto wybrać się na wakacje właśnie tam?Cóż, zacznijmy może od technicznych informacji. Chorwacja to leżące na granicy Europy Środkowej i Południowej, obdarzone zapierającymi dech w piersiach krajobrazami państwo. Graniczy z Serbią, Bośnią i Hercegowiną Czarnogórą, Węgrami oraz Słowenią natomiast w od zachodniej strony ma bezpośredni dostęp do Morza Adriatyckiego. Od 2013 roku jest członkiem Unii Europejskiej.

Chorwacja jest państwem, które cieszy się niezwykłą popularnością i uznaniem wśród turystów. Każdy kto chociaż raz odwiedził to miejsce, nie może oprzeć się myślom i marzeniom by znaleźć się tam jeszcze raz.
Na turystyczną korzyść Chorwacji bez wątpienia wpływa długi sezon wakacyjny, który rozpoczyna się już w połowie maja i trwa aż do końca października. Oznacza to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają ochoty spędzać wakacji w szczycie sezonu lub z rożnych względów nie mogą liczyć na otrzymanie urlopów w trakcie przerwy wakacyjnej.
Jednymi z największych wartości Chorwacji są te oferowane przez Morze Śródziemne. Podczas pobytu na pięknych chorwackich plażach, możesz liczyć na łatwy dostęp do atrakcji takich jak min. nurkowanie, kajakarstwo, scuba-daving, skutery wodne oraz wiele, wiele innych. Chorwacke plaże rozciągają się niemal po całym wybrzeżu, dlatego też, bez najmniejszych problemów można znaleźć miejsce odpowiadające każdym upodobaniom.

Miejscami zdecydowanie wartymi odwiedzenia są np. Jeziora Plitwickie, wraz ze swoimi tajemniczo wyglądającymi wodospadami. Podczas pobytu w Chorwacji, na liście twoich atrakcji nie może pod żadnym pozorem zabraknąć również czasu na odwiedziny największych miast tego państwa. Położony w centrum kraju Zagrzeb, który pełni rolę stolicy, posiada wiele atrakcji turystycznych wartych odwiedzenia. W mieście tym, można podziwiać bardzo stare śródmiejskie dzielnice Gornij Grad i Kaptol, które tworzą niesamowitą perspektywę z nowoczesnymi dzielnicami Zagrzebia. Następnym miejscem na twojej liście powinno znaleźć się miasto i port Split wraz z sąsiadującym Trogirem. Średniowieczna starówka Trogiru miesząca się na wyspie jest jednym z punktów światowego dziedzictwa UNESCO. Jeżeli jednak twoim głównym celem jest odpoczynek, a nie zwiedzanie, to bez najmniejszych trudności znajdziesz odpowiadającą ci plaże w Dalmacji. Kolejnym ważnym z punktu widzenia turystyki punktem Chorwacji jest przepyszna Śródziemnomorska kuchnia. Godnymi polecenia są różne lokalne potrawy składające się głównie z owoców morza i ryb. Swoje ulubione specjały znajdą również miłośnicy trunków wysokoprocentowych, dla których wręcz stworzona wydaje się być rakija.

Chorwacja również jest dobrym miejscem wypadowym do odwiedzenia innych miejsc na Bałkanach. Dzięki bardzo dobrej dostępności miejsc noclegowych w przystępnych cenach oraz dobrej cenie benzyny, z terenów Chorwacji można planować wyjazdy do sąsiadujących państw.
Wszystkie wyżej wymienione korzyści w jednoznaczny sposób dowodzą, że Chorwacja jest zdecydowanie miejscem wartym odwiedzenia.

Scroll to Top