Jak dojechać na lotnisko Warszawa-Modlin?

Ostatnim sposobem transportu jest połączenie pociągiem + autobusem wahadłowym. Autobusy wahadłowe będą dostępne po każdym przylocie z lotniska na dworzec kolejowy w Modlinie, skąd można bezpośrednio dojechać pociągiem do Warszawy. Bilety kolejowe kosztują około dwudziestu złotych. Modlin Bus to główna metoda transportu z lotniska Warszawa Modlin (WMI) do centrum Warszawy. Autobus jest dostępny wiele razy dziennie od 5:10 do 12:15. Wycieczki zwykle trwają około godziny, w zależności od pory dnia.

Przystanek autobusowy Modlin Bus znajduje się naprzeciwko bram wyjściowych, poza terminalem przylotów. W przeciwieństwie do zwykłych autobusów, Modlin Bus do Warszawy jest dość wygodny z wielu powodów, takich jak: klimatyzowane wnętrze, nowoczesne przestronne pojazdy i bezpłatne WiFi. Ponadto, ponieważ autobus Modlin jest uważany za prywatny transfer, nie robi on żadnych dodatkowych przystanków w drodze do centrum miasta – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wielu osób, ponieważ można zaoszczędzić sporo czasu.

W przeciwieństwie do innych popularnych portów lotniczych, lotnisko Modlin współpracuje tylko z dwiema prywatnymi firmami taksówkowymi w zakresie transportu naziemnego podróżnych. Taksówki na lotniskach są czarne lub stanowią kombinację bieli i zieleni, reprezentujących odpowiadające im kolory firmowe. Ponadto wszystkie pojazdy mają na boku charakterystyczny znak dachu taksówki oraz firmowy numer telefonu. Obie firmy oferują identyczne ceny w zakresie od osiemdziesięciu złotych do stu.

Niestety nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych z lotniska w Modlinie do centrum Warszawy. Niemniej jednak połączenie kolejowe jest dostępne z pobliskiego dworca kolejowego Modlin, który oferuje transport do centrum miasta wiele razy dziennie. Autobus łączący lotnisko z dworcem kursuje w zależności od przylotów każdego dnia. Łączny czas podróży z lotniska do Warszawy wynosi około 50 minut, a bilet kolejowy kosztuje osiemnaście złotych. Transfer z lotniska na dworzec kolejowy w Modlinie jest bezpłatny. Z drugiej strony bilety na pociąg w jedną stronę do centrum Warszawy kosztują naprawdę niewiele – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wielu osób.

Stacja kolejowa znajduje się 10 minut od lotniska. Bezpłatny autobus obsługiwany przez lotnisko oferuje przejazdy na dworzec kolejowy przez cały dzień z każdym odpowiednim przyjazdem. Pociągi ze stacji kolejowej w Modlinie są uważane za najnowocześniejsze z licznymi korzyściami dla optymalnego komfortu podróżujących, takimi jak: przestronne bagażniki na bagaż, bezpłatne WiFi, wygodne i specjalne siedzenia dla osób niepełnosprawnych, klimatyzacja 24/7 i monitoring . Jedynym minusem podróży jest wymagana linia autobusowa łącząca lotnisko z dworcem kolejowym w Modlinie. Jak widać opcji dojazdu na lotnisko jest naprawdę wiele.

Scroll to Top