Jak wybrać dobry hostel?

Krótko mówiąc: hostele – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Zacznijmy od zorientowania się czy wybrany przez nas obiekt jest popularny wśród innych turystów. Jeżeli zadzwonimy lub napiszemy do niego i okaże się, że ma wolne pokoje w praktycznie wszystkich możliwych terminach, a do tego wolne są wszystkie rodzaje, taka sytuacja powinna być już dla nas sygnałem ostrzegawczym. Dlaczego mają tyle wolnych miejsc? Z jakiego powodu nikt nie chce u nich nocować?

W dobie coraz popularniejszego Internetu wskazane jest skorzystać z jego dobrodziejstw. Z pewnością bez problemu wyszukamy opinię o interesującym nas hostelu na różnego rodzaju forach internetowych czy portalach społecznościowych. Zobaczmy jak dany obiekt ocenili inni. Czy byli zadowoleni z pobytu, czy podobała im się jakość obsługi, co sądzą o poziomie czystości i jakości sprzętu i umeblowania, czy w danym hostelu było cicho i przytulnie – na część z tych pytań z pewnością bez problemu znajdziemy odpowiedzi. Oczywiście jak wiadomo Internet rządzi się swoimi prawami i nie wszystkie opinie mogą okazać się prawdziwe. Jednak po ich przeczytaniu będziemy mieli mniejszy lub większy ogląd sytuacji.

Część hosteli posiada również na swoich stronach internetowych opinie gości. Jednak przy sugerowaniu się nimi zalecana jest jeszcze dalej idąca ostrożność. Niezbyt często przecież dana firma sama chwali się niepochlebnym zdaniami na temat swojej pracy czy jakości wykonywanych usług.

Dostępność miejsc i zdania na temat obiektu to z pewnością istotne kwestie. Nie wyczerpują one jednak tematu. Hostele – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Można pytać dalej. Przyjrzyjmy się położeniu danego obiektu. Zazwyczaj zależy nam aby był on w centrum lub ewentualnie z dogodnym do niego dojazdem. Należy jednak zastanowić się czy każde położenie w centrum miasta będzie nam odpowiadać. Co w przypadku kiedy zależy nam na ciszy i spokoju by bez problemu przespać noc, a hostel znajduje się niedaleko starego rynku danego miasta lub jakiejś ruchliwej, tętniącej życiem przez całą dobę, ulicy? Wówczas o spokojnej nocy możemy najpewniej zapomnieć. Do naszych uszu docierać bowiem będzie życie ulicy: jeżdżące samochody, bawiący się ludzie i inne podobne dźwięki. W takim przypadku położenie hostelu w centrum nie będzie jego aż tak dużym atutem. Może lepiej wtedy zastanowić się nad spokojniejszą lokalizacją. Decydując się na dany obiekt noclegowy należy także przyjrzeć się o której godzinie rozpoczyna się doba hotelowa i o której się kończy. Biorąc pod uwagę nasze godziny przyjazdu i wyjazdu będziemy mogli zapewnić sobie większy komfort podróży. Warto także sprawdzić jakie usługi dodatkowe oferuje nam hostel: czy posiada bezpłatny i nieograniczony dostęp do Internetu, czy można korzystać z takich sprzętów jak żelazko czy czajnik oraz czy posiada może strzeżony parking dla samochodów.

Planując wyjazd i nocowanie w hostelu warto wcześniej wszystko zaplanować aby nic nas nie zaskoczyło.

Scroll to Top